Sultangazi Özel Okullar

Eğitim ve öğretim sorumluluğu en az öğrencilerin sorumluluğu kadar okul yönetimlerinin ve velilerin de sorumluluğu demektir. Tek başına öğrenci çabasının yeterli olmayacağı; yapılan araştırmalarla zaten kanıtlanmış olup, farklı öğrenme ve eğitme biçimleri ortaya konmuştur. Meslek seçiminde ailenin ve okulun rolünü de göz önüne alırsak, kariyer hedefini doğru ve tutarlı olarak çizmesini isteyen ebevynler; öğrencilerini okullar arasında kalitesini kanıtlamış eğitim kurumlarına yazdırmaktadırlar. Kardelenler Koleji olarak; anaokulundan liseye kadar aktif öğretim methodlarımız ve uzman öğretmenlerimiz ile en değerli varlıklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirme sorumluluğunu aldığımızı biliyoruz.

Kardelenler Özel Anaokulu

Eğitim hayatına ilk adım olan anaokulu; çocuğun gerek psikolojik gerekse de sosyolojik gelişimi açısından çok önemlidir. Kardelenler Özel Anaokulları olarak bizler; okul yaşantısına ilk defa merhaba diyen çocuklarımızı; bu yeni yaşantıya sorunsuz entegre etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışırız. Dramadan sanatsal faaliyetlere kadar çocuğun sosyal gelişimini desteklerken, sorumluluk, paylaşmak gibi temel değerleri de çocuklara edindirmekten yanayız. İlkokula geçişlerde yaşanabilecek okula uyum ve adaptasyon sorununu anaokulunda uzman öğretmenlerimiz ile aşıyor, ve çocuğun psikolojisini olumlu yönde destekliyoruz.

Kardelenler Özel İlkokulu

1.sınıftan 5.sınıfa kadar olan süreçte; çocukların hem teorik bilgileri öğrenmesi açısından hem de sosyal çevre edinmesini sağlıyoruz. İçinde bulunduğu Dünya’yı iyileştirmeye yönelik projeler geliştirmelerini, topluma ve insanlığa faydalı olmak adına sosyal sorumluluk projeleri yapmalarını destekliyoruz. 66 ay üstü çocuklarda öğrenmenin hızlı olduğu bu dönemlerde KARES eğitim modeli ile, yaşıtları arasında bilgi birikimini fazlalaştırmaya ve sınavlara temelden hazırlamaya çalışıyoruz.

Kardelenler Özel Ortaokulu

Sultangazi ve çevresinde eğitim-öğretim ihtiyacının büyük bir dilimini karşılayan Kardelenler Özel Ortaokulu; servis ve güvenlik sebepleriyle aileler tarafından tercih edilmektedir. TEOG sınavlarına 6.sınıftan itibaren hazırlanmasını sağlıyor ve 8.sınıfta ise direk sınava yönelik müfredat ve sınavlar düzenliyoruz. Bu çalışmalarımızın başarılarını Kardelenler Özel Ortaokulu olarak, TEOG sınav sonuçlarında ve yerleştirmelerinde alıyoruz. Bünyesinde topladığı uzman eğitimcileri ve rehber danışmanlık ile öğrencilerimizi her alanda destekliyoruz.

Kardelenler Özel Anadolu Lisesi

Meslek seçimine daha da yaklaşılan lise döneminde; çocukları ilgi alanlarına ve bilgi birikimine uygun bir mesleğe yönlendirmek profesyonellik isteyen çok önemli bir sorumluluktur. KARES eğitim modelimiz sayesinde; okulumuzda öğretim gören çocukların kişisel becerilerini, karakterlerini, ilgi alanlarını, güçlü ve zayıf yönlerini saptayarak; başarılı olacağı mesleğe yönlendirme yaparız. YGS sürecinde etüt günleri, sınav günleri gibi sınava yönelik faaliyetler gerçekleştirir, öğrencilerimize istediği kadar eğitim alma şansı sunarız.