Eğitimde KARES Modeli

Okullarımızda uygulanan KARES eğitim modeli ; çocukluktan yetişkinliğe kadar bütün eğitim hayatı boyunca ona yarar sağlaması hedeflenen bir gelişimsel eğitim modelidir.

KARES eğitim modeli çocukların ve gençlerin farklı öğrenme stillerine saygı duyarak onlar için en doğru olan öğrenim modeli bulmalarına yardımcı olur.
 Öğrencilerimizde hedeflemiş olduğumuz öncelikle özgüven gelişimidir. Kendini ifade edebilen,  sorgulayabilen, yaratıcı düşüncelerini ifade edebilen, duygularını rahatlıkla dile getirebilen, problemlerinde farklı yolları deneyebilen , denemekten  çekinmeyen günümüz koşullarına kolaylıkla uyum sağlayabilen bireyler yetiştirmektir.

İnsanların sosyal, fiziksel, psikolojik gelişimlerinin farkıdayız ve öğrencilerimizin bunların hepsinde gelişim sağlamaları için KARES modeli tasarlanmıştır. İlk görüşme dediğimiz öğrencilerle , rehberlik servisinin  tanışmasında öğrencinin öğrenim modeli belirlenerek öğretmenleriyle iletişim kurulur.Yaş gruplarına göre belirlenmiş olan becerileri kazanmaları , kendilerini ifade edebilecekleri ikinci bir dil öğrenmeleri ve yıl sonunda hedeflerine ulaşmaları için gereken destek Kares modeli ile verilmektedir.